Zábavová kapela Nanga Parbat
O NÁS
Jádrem hudebního uskupení jsem já - klávesák Petr. Postupně jsem účinkoval v několika kapelách - mateřský AktisBand, později Rockoko/Futrál Praha v různých podobách, pak nějakou dobu znovu v Aktis Bandu v novém složení, přechodně v různých menších hudebních uskupeních. Jak šel čas postupně jsem povyšoval model svých kláves, až jsem skončil u Yamaha 9000. Možnosti vyšších verzí kláves mi umožnily připravit podklady písniček v midi a tím značně rozšířit repertoár a vytvořit hudební těleso libovolné velikosti od sólových kláves přes dvojci s kytarou a druhým zpěvem až k většímu uskupení ve třech s basovou kytarou. Druhým hlavním kamenem kapely je Sali coby hlavní zpěvák a doprovodný kytarista, i jeho minulost je poznamenána působením v nekolika kapelách. Finální kapela Nanga Parbat vznikla na přelomu roku 2005 a 2006, prvním veřejným vystoupením na Silvestrovské zábavě. V plné sestavě kapelu doplňuje basák Míra a jeho třetí hlasy. I on toho má v muzice už hodně za sebou.
Zprvu jsme hráli příležitostně pro známé a kamarády na oslavách různých výročí, postupně jsme hodně rozšířili repertoár a začali hrát i klasické velké veřejné zábavy. Našim hlavním působištěm je Praha-západ, pravidelně nás můžete slyšet hlavně na zábavách v Nučicích, Vysokém Újezdě a Litni. Do těchto míst se vracíme zatím pravidelně a daří se nám držet návštěvnost mezi 100 až 200 návštěvníky na zábavu. Občas tak hrajeme i soukromé akce na objednávku, ale protože povědomost o naší kapele a kvalitě naší produkce se rychle šíří, je v současnosti poptávka vyšší než naše časové možnosti a možnosti tolerance našich rodinných příslušníků a tak upřednostňujeme velké zábavy a malé soukromé akce přijímáme spíše vyjímečně. Vše je ale věcí dohody.

Muzika nás baví a líbí se nám, když i lidi naše muzika pobaví, když se odreagují, zatancují a třeba i zazpívají. Je pro nás všechny jen koníčkem a není naším zaměstnáním. Tím spíše si jí užíváme, kolik stihneme a o to větší z ní máme radost.
Repertoár je volen tak, aby obsahoval známé a oblíbené písničky, na které se dobře tancuje. Snažíme se volit songy jednoznačně rychlé a rytmické doplněné opravdu pomalými 'ploužáky'. Ze všeho nejhorší je pro zábavy muzika středního tempa, která není ani pomalá ani rychlá - takové se snažíme vyhýbat. Žánrově se dá skladba charakterizovat jako rockově - popová, obsahuje písně jak české a slovenské, tak v angličtině a také několik italských. Ze statistik odehraných songů za poslední zhruba rok lze říct, že nejoblíbenější kousky jsou od kapel Kabát, Divoký Bill, Semtex, Pink Floyd, Elán nebo od Michala Davida. Většinou také nechybí nějaký ten kousek od Jirky Schelingera, Chinaski, Olympiku, Ready Kirken a nebo od Elvise. Plný seznam našeho repertoáru najdete v sekci Co hrajeme.

Poptávka na akce plesového charakteru nás dovedla i k vytvoření dostatečné zásoby lidových skladeb (polky, valčíky), série ve stylu Country a na doplnění i několik latinskoamerických rytmů. V tomto rozsahu jsme schopni repertoárem pokrýt i klasické plesy.

Pro akce máme vlastní zvukový aparát s dostatečným výkonem i pro velké sály, několik světelných efektů včetně vlastní rampy, po domluvě lze realizovat i pyrotechnické efekty (malý ohňostrojík), které mohou dobře dotvořit atmosféru. Na přípravu před začátkem akce je třeba počítat cca 3 hodiny.

Seznamte se s členy kapely Nanga Parbat:

Petr (alias Pedros) - klávesy, zpěv
foto Petr 1 foto Petr 2 foto Petr 3 foto Petr 4 foto Petr 5 foto Petr 6 foto Petr 7 foto Petr 8

Sali - kytara, zpěv
foto Sali 1 foto Sali 2 foto Sali 3 foto Sali 4 foto Sali 5 foto Sali 6 foto Sali 7 foto Sali 8

Míra - baskytara, zpěv
foto Míra 1 foto Míra 2 foto Míra 3 foto Míra 4 foto Míra 5 foto Míra 6 foto Míra 7

Proč si říkáme Nanga Parbat?

Nanga Parbat je jméno jedné osmitisícovky v Pakistánu (horolezci to jméno dobře znají). Můžete v tom hledat nějakou symboliku, jako že si klademe vysoké cíle a chceme vás dostat na vrchol (zábavy). Skutečnost je ale mnohem jednodušší. Na jedné akci v jižních Čechách se k ránu v rozverné náladě jeden náš kamarád přestrojil za horolezce a z neplánované vtipné scénky, při které padlo jméno Nanga Parbat už nám tenhle název zůstal. Prostě se nám to líbilo a nic lepšího jsme nevymysleli.

Proč vlastně hrajeme?

  1. protože nás to baví
  2. protože chceme pobavit lidi
  3. protože bez toho nemůžem žít
Pokud byste měli zájem o naší kapelu na nějakou vaší akci neváhejte a kontaktujte nás. Domluvíme se.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!

Nanga Parbat